(advertentie)

Olympische Spelen Londen 2012 Atletiek

Atletiek

Olympisch Mannenprogramma Atletiek Londen 2012
Olympisch Vrouwenprogramma Atletiek Londen 2012


Het wordt een bereinteressant atletiektoernooi dat pas in de tweede week van de Olympische Spelen van start zal gaan. Op het koningsnummer de 100 meter voor heren lijkt de dominantie van Usain Bolt enige haarscheurtjes te vertonen. Bolt verloor namelijk in de aanloop van deze Spelen van zijn langenoot Yohan Blake. De wereldrecordhouder (het onwaarschijnlijke 9.58s gelopen in Berlijn) heeft echter toegezegd te gaan winnen en meestal kun je hem wel om een boodschap sturen. Met heel veel geluk zou er ook nog een Nederlander in de finale kunnen komen. De kansen van Churandy Martina lijken echter groter te zijn op de 4x100 estafette. Zolang de stokjes goed worden overgegeven is er vrij baan naar de finale en hopelijk naar meer. Hoewel zij zich via een aparte regeling in Juni kwalificeerden voor dit fraaie atletieknummer zijn zij momenteel de beste kans op een Nederlandse medaille bij de atletiek, toch niet een discipline waarin Nederlanders uitblinken. Bij de dames kan er vooral uitgekeken worden naar marathonlopers Hilda Kibet en Lornah Kiplagat en de nog jonge Dafne Schippers (zevenkamp en 4x100m, 100m, 200m), die huidig wereldkampioen zevenkamp bij de junioren is. Dit is natuurlijk wel een stapje hoger.


Lokale Londen tijden gebruiken.

Olympisch Mannenprogramma Atletiek Londen 2012


100 m

4 aug12:00Kwalificatie  
4 aug14:30Ronde 1  
5 aug14:30Halve Finale  
Nederlanders actief5 aug23:50FinaleFinale  
 Goud    JAMUsain Bolt
 Zilver    JAMYohan Blake
 Brons    USAJustin Gatlin

10000 m

4 aug23:15FinaleFinale  
 Goud    GBRMo Farah
 Zilver    USAGalen Rupp
 Brons    ETHTariku Bekele

110 m Horden

Nederlanders actief7 aug12:10Ronde 1  
Nederlanders actief8 aug21:15Halve Finale  
Nederlanders actief8 aug23:15FinaleFinale  
 Goud    USAAries Merritt
 Zilver    USAJason Richardson
 Brons    JAMHansle Parchment

1500 m

3 aug22:05Ronde 1  
5 aug22:15Halve Finale  
7 aug23:15FinaleFinale  
 Goud    ALGTaoufik Makhloufi
 Zilver    USALeonel Manzano
 Brons    MARAbdalaati Iguider

20 Km Snelwandelen

4 aug19:00FinaleFinale  
 Goud    CHNChen Ding
 Zilver    GUAErick Barrondo
 Brons    CHNWang Zhen

200 m

7 aug13:50Ronde 1  
Nederlanders actief8 aug22:10Halve Finale  
Nederlanders actief9 aug22:55FinaleFinale  
 Goud    JAMUsain Bolt
 Zilver    JAMYohan Blake
 Brons    JAMWarren Weir

3000 m Steeplechase

3 aug23:25Ronde 1  
5 aug23:25FinaleFinale  
 Goud    KENEzekiel Kemboi
 Zilver    FRAM.Mekhissi-Benabbad
 Brons    KENAbel Kiprop Mutai

4 x 100 m Estafette

Nederlanders actief10 aug21:45Ronde 1  
Nederlanders actief11 aug23:00FinaleFinale  
 Goud    JAMJamaica
 Zilver    USAVerenigde Staten
 Brons    TRITrinidad en Tobago

4 x 400 m Estafette

9 aug13:35Ronde 1  
10 aug23:20FinaleFinale  
 Goud    BAHBahama`s
 Zilver    USAVerenigde Staten
 Brons    TRITrinidad en Tobago

400 m

4 aug12:35Ronde 1  
5 aug22:40Halve Finale  
6 aug23:30FinaleFinale  
 Goud    GRNKirani James
 Zilver    USALuguelín Santos
 Brons    TRILalonde Gordon

400 m Horden

3 aug13:15Ronde 1  
4 aug21:00Halve Finale  
6 aug22:45FinaleFinale  
 Goud    DOMFelix Sanchez
 Zilver    USAMichael Tinsley
 Brons    PURJavier Culson

50 Km Snelwandelen

11 aug11:00FinaleFinale  
 Goud    RUSSergej Kirdjapkin
 Zilver    AUSJared Tallent
 Brons    CHNSi Tianfeng

5000 m

8 aug21:30Ronde 1  
11 aug21:30FinaleFinale  
 Goud    USAMo Farah
 Zilver    ETHDejen Gebremeskel
 Brons    KENThomas Longosiwa

800 m

Nederlanders actief6 aug12:50Ronde 1  
Nederlanders actief7 aug21:55Halve Finale  
Nederlanders actief9 aug22:00FinaleFinale  
 Goud    KENDavid Rudisha
 Zilver    BOTNigel Amos
 Brons    KENTimothy Kitum

Discuswerpen

Nederlanders actief6 aug12:00Kwalificatie  
Nederlanders actief7 aug21:45FinaleFinale  
 Goud    GERRobert Harting
 Zilver    IRIEhsan Hadadi
 Brons    ESTGerd Kanter

Hink Stap Springen

7 aug12:45Kwalificatie  
9 aug21:20FinaleFinale  
 Goud    USAChristian Taylor
 Zilver    USAWill Claye
 Brons    ITAFabrizio Donato

Hoogspringen

5 aug21:05Kwalificatie  
7 aug21:00FinaleFinale  
 Goud    RUSIvan Oechov
 Zilver    USAErik Kynard
 Brons    CANDerek Drouin
 Brons    GBRRobbie Grabarz

Kogelslingeren

3 aug13:20Kwalificatie  
5 aug22:20FinaleFinale  
 Goud    HUNKrisztián Pars
 Zilver    SLOPrimoz Kozmus
 Brons    JPNKoji Murofushi

Kogelstoten

Nederlanders actief3 aug12:00Kwalificatie  
Nederlanders actief3 aug22:30FinaleFinale  
 Goud    POLTomasz Majewski
 Zilver    GERDavid Storl
 Brons    USAReese Hoffa

Marathon

12 aug13:00FinaleFinale  
 Goud    UGAStephen Kiprotich
 Zilver    KENAbel Kirui
 Brons    KENWilson Kiprotich

Polsstokhoogspringen

8 aug12:00Kwalificatie  
10 aug21:00FinaleFinale  
 Goud    FRARenaud Lavillenie
 Zilver    GERBjörn Otto
 Brons    GERRaphael Holzdeppe

Speerwerpen

11 aug21:05Kwalificatie  
11 aug21:20FinaleFinale  
 Goud    TRIKeshorn Walcott
 Zilver    UKROleksandr Pjatnytsja
 Brons    FINAntti Ruuskanen

Tienkamp

Nederlanders actief8 aug12:10100 m  
Nederlanders actief8 aug13:10Verspringen  
Nederlanders actief8 aug14:50Kogelstoten  
Nederlanders actief8 aug20:00Hoogspringen  
Nederlanders actief8 aug23:30400 m  
Nederlanders actief9 aug11:00110 m Horden  
Nederlanders actief9 aug11:55Discuswerpen  
Nederlanders actief9 aug14:55Polsstokhoogspringen  
Nederlanders actief9 aug20:30Speerwerpen  
Nederlanders actief9 aug23:20Finale1500 m  
 Goud    USAAshton Eaton
 Zilver    USATrey Hardee
 Brons    CUBLeonel Suarez

Verspringen

3 aug21:50Kwalificatie  
4 aug21:55FinaleFinale  
 Goud    GBRGreg Rutherford
 Zilver    AUSMitchell Watt
 Brons    USAWill Claye


Olympisch Vrouwenprogramma Atletiek Londen 2012


100 m

Nederlanders actief3 aug12:40Kwalificatie  
Nederlanders actief3 aug21:05Ronde 1  
Nederlanders actief4 aug21:35Halve Finale  
Nederlanders actief4 aug23:55FinaleFinale  
 Goud    JAMShelly-Ann Fraser-Pryce
 Zilver    USACarmelita Jeter
 Brons    JAMVeronica Campbell-Brown

100 m Horden

6 aug12:05Ronde 1  
7 aug21:15Halve Finale  
7 aug23:00FinaleFinale  
 Goud    AUSSally Pearson
 Zilver    USADawn Harper
 Brons    USAKellie Wells

10000 m

3 aug23:25FinaleFinale  
 Goud    ETHTirunesh Dibaba
 Zilver    KENSally Kipyego
 Brons    KENVivian Cheruiyot

1500 m

6 aug13:45Ronde 1  
8 aug21:45Halve Finale  
10 aug22:55FinaleFinale  
 Goud    TURAsli Çakir
 Zilver    TURGamze Bulut
 Brons    BRNMaryam Yusuf Jamal

20 km Snelwandelen

11 aug19:00FinaleFinale  
 Goud    RUSJelena Lasjmanova
 Zilver    RUSOlga Kaniskina
 Brons    CHNQieyang Shenjie

200 m

Nederlanders actief6 aug21:20Ronde 1  
Nederlanders actief7 aug22:25Halve Finale  
Nederlanders actief8 aug23:00FinaleFinale  
 Goud    USAAllyson Felix
 Zilver    JAMShelly-Ann Fraser-Pryce
 Brons    USACarmelita Jeter

3000 m Steeplechase

4 aug13:35Ronde 1  
6 aug23:05FinaleFinale  
 Goud    RUSJoelija Zaripova
 Zilver    TUNHabiba Ghribi
 Brons    ETHSofia Assefa

4 x 100 m Estafette

Nederlanders actief9 aug22:20Ronde 1  
Nederlanders actief10 aug22:40FinaleFinale  
 Goud    USAVerenigde Staten
 Zilver    JAMJamaica
 Brons    UKROekraïne

4 x 400 m Estafette

10 aug21:10Ronde 1  
11 aug21:10FinaleFinale  
 Goud    USAVerenigde Staten
 Zilver    RUSRusland
 Brons    JAMJamaica

400 m

3 aug14:00Ronde 1  
4 aug22:05Halve Finale  
5 aug23:10FinaleFinale  
 Goud    USASanya Richards-Ross
 Zilver    GBRChristine Ohuruogu
 Brons    USADeeDee Trotter

400 m Horden

5 aug21:00Ronde 1  
6 aug22:15Halve Finale  
8 aug22:45FinaleFinale  
 Goud    RUSNatalja Antjoech
 Zilver    USALashinda Demus
 Brons    CZEZuzana Hejnová

5000 m

7 aug13:55Ronde 1  
10 aug0:05FinaleFinale  
 Goud    ETHMeseret
 Zilver    KENVivian Cheruiyot
 Brons    ETHTirunesh Dibaba

800 m

8 aug13:35Ronde 1  
9 aug21:30Halve Finale  
11 aug22:00FinaleFinale  
 Goud    RUSMarija Savinova
 Zilver    RSACaster Semenya
 Brons    RUSJekaterina Poistogova

Discuswerpen

Nederlanders actief3 aug21:10Kwalificatie  
Nederlanders actief4 aug21:30FinaleFinale  
 Goud    CROSandra Perkovic
 Zilver    RUSDarya Pisjtsjalnikova
 Brons    CHNLi Yanfeng

Hink Stap Springen

3 aug12:25Kwalificatie  
5 aug21:35FinaleFinale  
 Goud    KAZOlga Rypakova
 Zilver    COLCaterine Ibargüen
 Brons    UKROlga Saladoega

Hoogspringen

9 aug11:30Kwalificatie  
11 aug21:00FinaleFinale  
 Goud    RUSAnna Tsjitsjerova
 Zilver    USABrigetta Barrett
 Brons    RUSSvetlana Sjkolina

Kogelslingeren

8 aug12:00Kwalificatie  
10 aug21:35FinaleFinale  
 Goud    RUSTatjana Lysenko
 Zilver    POLAnita Wlodarczyk
 Brons    GERBetty Heidler

Kogelstoten

6 aug12:45Kwalificatie  
6 aug21:15FinaleFinale  
 Goud    BLRNadezjda Ostaptsjoek
 Zilver    NZLValerie Adams
 Brons    RUSJevgenija Kolodko

Marathon

Nederlanders actief5 aug13:00FinaleFinale  
 Goud    ETHTiki Gelana
 Zilver    KENPriscah Jeptoo
 Brons    RUSTatjana Petrova

Polsstokhoogspringen

4 aug12:20Kwalificatie  
6 aug21:00FinaleFinale  
 Goud    USAJennifer Suhr
 Zilver    CUBYarisley Silva
 Brons    RUSJelena Isinbajeva

Speerwerpen

7 aug12:00Kwalificatie  
9 aug23:00FinaleFinale  
 Goud    CZEBarbora Spotakova
 Zilver    GERChristina Obergfoll
 Brons    GERLinda Stahl

Verspringen

7 aug21:05Kwalificatie  
8 aug22:05FinaleFinale  
 Goud    USABrittney Reese
 Zilver    RUSJelena Sokolova
 Brons    USAJanay DeLoach

Zevenkamp

Nederlanders actief3 aug12:05100 m Horden  
Nederlanders actief3 aug13:15Hoogspringen  
Nederlanders actief3 aug21:00Kogelstoten  
Nederlanders actief3 aug22:45200 m  
Nederlanders actief4 aug12:05Verspringen  
Nederlanders actief4 aug13:40Speerwerpen  
Nederlanders actief4 aug22:35Finale800 m  
 Goud    GBRJessica Ennis
 Zilver    GERLilli Schwarzkopf
 Brons    RUSTatjana Tsjernova


Updates

FacebookTwitterGoogle+

Nederlanders bij het Atletiek

Belgen bij het Atletiek

Geen Belgen actief bij het Atletiek deze zomerspelen
 

Sporten

Ceremonies
Ceremonies
Atletiek
Atletiek
Badminton
Badminton
Basketbal
Basketbal
Boksen
Boksen
Boogschieten
Boogschieten
Gewichtheffen
Gewichtheffen
Handbal
Handbal
Hockey
Hockey
Judo
Judo
Kanovaren
Kanovaren
Moderne Vijfkamp
Moderne Vijfkamp
Paardensport
Paardensport
Ritmische gymnastiek
Ritmische gymnastiek
Roeien
Roeien
Schermen
Schermen
Schieten
Schieten
Schoonspringen
Schoonspringen
Synchroonzwemmen
Synchroonzwemmen
Taekwondo
Taekwondo
Tafeltennis
Tafeltennis
Tennis
Tennis
Trampoline
Trampoline
Triathlon
Triathlon
Turnen
Turnen
Voetbal
Voetbal
Volleybal
Volleybal
Waterpolo
Waterpolo
Wielrennen
Wielrennen
Worstelen
Worstelen
Zeilen
Zeilen
Zwemmen
Zwemmen

(advertentie)

Rating: 4.5/5 (345 stemmen)

Olympische Spelen Londen 2012 Atletiek
Olympisch Programma Londen 2012
Geef een reactie
Naam:
Waardering:
E-mail:
E-mail adres is voor enkel voor verificatie. Het adres wordt niet gepubliceerd
Subject
Reactie:
Geen urls, links, code, spam etc toegestaan
 

(advertentie)