Atletiek bij de Olympische Spelen Londen 2012

(advertentie)




Mannenprogramma Atletiek Londen 2012
Vrouwenprogramma Atletiek Londen 2012


Het wordt een bereinteressant atletiektoernooi dat pas in de tweede week van de Olympische Spelen van start zal gaan. Op het koningsnummer de 100 meter voor heren lijkt de dominantie van Usain Bolt enige haarscheurtjes te vertonen. Bolt verloor namelijk in de aanloop van deze Spelen van zijn langenoot Yohan Blake. De wereldrecordhouder (het onwaarschijnlijke 9.58s gelopen in Berlijn) heeft echter toegezegd te gaan winnen en meestal kun je hem wel om een boodschap sturen. Met heel veel geluk zou er ook nog een Nederlander in de finale kunnen komen. De kansen van Churandy Martina lijken echter groter te zijn op de 4x100 estafette. Zolang de stokjes goed worden overgegeven is er vrij baan naar de finale en hopelijk naar meer. Hoewel zij zich via een aparte regeling in Juni kwalificeerden voor dit fraaie atletieknummer zijn zij momenteel de beste kans op een Nederlandse medaille bij de atletiek, toch niet een discipline waarin Nederlanders uitblinken. Bij de dames kan er vooral uitgekeken worden naar marathonlopers Hilda Kibet en Lornah Kiplagat en de nog jonge Dafne Schippers (zevenkamp en 4x100m, 100m, 200m), die huidig wereldkampioen zevenkamp bij de junioren is. Dit is natuurlijk wel een stapje hoger.

 

Olympisch Mannenprogramma Atletiek Londen 2012



Kogelstoten

Nederlanders actief03 aug11:0012:00Kwalificatie  
Nederlanders actief03 aug21:3022:30FinaleFinale  
 Goud    POLTomasz Majewski
 Zilver    GERDavid Storl
 Brons    USAReese Hoffa

400 m Horden

03 aug12:1513:15Ronde 1  
04 aug20:0021:00Halve Finale  
06 aug21:4522:45FinaleFinale  
 Goud    DOMFelix Sanchez
 Zilver    USAMichael Tinsley
 Brons    PURJavier Culson

Kogelslingeren

03 aug12:2013:20Kwalificatie  
05 aug21:2022:20FinaleFinale  
 Goud    HUNKrisztián Pars
 Zilver    SLOPrimoz Kozmus
 Brons    JPNKoji Murofushi

Verspringen

03 aug20:5021:50Kwalificatie  
04 aug20:5521:55FinaleFinale  
 Goud    GBRGreg Rutherford
 Zilver    AUSMitchell Watt
 Brons    USAWill Claye

1500 m

03 aug21:0522:05Ronde 1  
05 aug21:1522:15Halve Finale  
07 aug22:1523:15FinaleFinale  
 Goud    ALGTaoufik Makhloufi
 Zilver    USALeonel Manzano
 Brons    MARAbdalaati Iguider

3000 m Steeplechase

03 aug22:2523:25Ronde 1  
05 aug22:2523:25FinaleFinale  
 Goud    KENEzekiel Kemboi
 Zilver    FRAM.Mekhissi-Benabbad
 Brons    KENAbel Kiprop Mutai

100 m

04 aug11:0012:00Kwalificatie  
04 aug13:3014:30Ronde 1  
05 aug13:3014:30Halve Finale  
Nederlanders actief05 aug22:5023:50FinaleFinale  
 Goud    JAMUsain Bolt
 Zilver    JAMYohan Blake
 Brons    USAJustin Gatlin

400 m

04 aug11:3512:35Ronde 1  
05 aug21:4022:40Halve Finale  
06 aug22:3023:30FinaleFinale  
 Goud    GRNKirani James
 Zilver    USALuguelín Santos
 Brons    TRILalonde Gordon

20 Km Snelwandelen

04 aug18:0019:00FinaleFinale  
 Goud    CHNChen Ding
 Zilver    GUAErick Barrondo
 Brons    CHNWang Zhen

10000 m

04 aug22:1523:15FinaleFinale  
 Goud    GBRMo Farah
 Zilver    USAGalen Rupp
 Brons    ETHTariku Bekele

Hoogspringen

05 aug20:0521:05Kwalificatie  
07 aug20:0021:00FinaleFinale  
 Goud    RUSIvan Oechov
 Zilver    USAErik Kynard
 Brons    CANDerek Drouin
 Brons    GBRRobbie Grabarz

Discuswerpen

Nederlanders actief06 aug11:0012:00Kwalificatie  
Nederlanders actief07 aug20:4521:45FinaleFinale  
 Goud    GERRobert Harting
 Zilver    IRIEhsan Hadadi
 Brons    ESTGerd Kanter

800 m

Nederlanders actief06 aug11:5012:50Ronde 1  
Nederlanders actief07 aug20:5521:55Halve Finale  
Nederlanders actief09 aug21:0022:00FinaleFinale  
 Goud    KENDavid Rudisha
 Zilver    BOTNigel Amos
 Brons    KENTimothy Kitum

110 m Horden

Nederlanders actief07 aug11:1012:10Ronde 1  
Nederlanders actief08 aug20:1521:15Halve Finale  
Nederlanders actief08 aug22:1523:15FinaleFinale  
 Goud    USAAries Merritt
 Zilver    USAJason Richardson
 Brons    JAMHansle Parchment

Hink Stap Springen

07 aug11:4512:45Kwalificatie  
09 aug20:2021:20FinaleFinale  
 Goud    USAChristian Taylor
 Zilver    USAWill Claye
 Brons    ITAFabrizio Donato

200 m

07 aug12:5013:50Ronde 1  
Nederlanders actief08 aug21:1022:10Halve Finale  
Nederlanders actief09 aug21:5522:55FinaleFinale  
 Goud    JAMUsain Bolt
 Zilver    JAMYohan Blake
 Brons    JAMWarren Weir

Polsstokhoogspringen

08 aug11:0012:00Kwalificatie  
10 aug20:0021:00FinaleFinale  
 Goud    FRARenaud Lavillenie
 Zilver    GERBjörn Otto
 Brons    GERRaphael Holzdeppe

Tienkamp

Nederlanders actief08 aug11:1012:10100 m  
Nederlanders actief08 aug12:1013:10Verspringen  
Nederlanders actief08 aug13:5014:50Kogelstoten  
Nederlanders actief08 aug19:0020:00Hoogspringen  
Nederlanders actief08 aug22:3023:30400 m  
Nederlanders actief09 aug10:0011:00110 m Horden  
Nederlanders actief09 aug10:5511:55Discuswerpen  
Nederlanders actief09 aug13:5514:55Polsstokhoogspringen  
Nederlanders actief09 aug19:3020:30Speerwerpen  
Nederlanders actief09 aug22:2023:20Finale1500 m  
 Goud    USAAshton Eaton
 Zilver    USATrey Hardee
 Brons    CUBLeonel Suarez

5000 m

08 aug20:3021:30Ronde 1  
11 aug20:3021:30FinaleFinale  
 Goud    USAMo Farah
 Zilver    ETHDejen Gebremeskel
 Brons    KENThomas Longosiwa

4 x 400 m Estafette

09 aug12:3513:35Ronde 1  
10 aug22:2023:20FinaleFinale  
 Goud    BAHBahama`s
 Zilver    USAVerenigde Staten
 Brons    TRITrinidad en Tobago


Olympisch Vrouwenprogramma Atletiek Londen 2012



Zevenkamp

Nederlanders actief03 aug11:0512:05100 m Horden  
Nederlanders actief03 aug12:1513:15Hoogspringen  
Nederlanders actief03 aug20:0021:00Kogelstoten  
Nederlanders actief03 aug21:4522:45200 m  
Nederlanders actief04 aug11:0512:05Verspringen  
Nederlanders actief04 aug12:4013:40Speerwerpen  
Nederlanders actief04 aug21:3522:35Finale800 m  
 Goud    GBRJessica Ennis
 Zilver    GERLilli Schwarzkopf
 Brons    RUSTatjana Tsjernova

Hink Stap Springen

03 aug11:2512:25Kwalificatie  
05 aug20:3521:35FinaleFinale  
 Goud    KAZOlga Rypakova
 Zilver    COLCaterine Ibargüen
 Brons    UKROlga Saladoega

100 m

Nederlanders actief03 aug11:4012:40Kwalificatie  
Nederlanders actief03 aug20:0521:05Ronde 1  
Nederlanders actief04 aug20:3521:35Halve Finale  
Nederlanders actief04 aug22:5523:55FinaleFinale  
 Goud    JAMShelly-Ann Fraser-Pryce
 Zilver    USACarmelita Jeter
 Brons    JAMVeronica Campbell-Brown

400 m

03 aug13:0014:00Ronde 1  
04 aug21:0522:05Halve Finale  
05 aug22:1023:10FinaleFinale  
 Goud    USASanya Richards-Ross
 Zilver    GBRChristine Ohuruogu
 Brons    USADeeDee Trotter

Discuswerpen

Nederlanders actief03 aug20:1021:10Kwalificatie  
Nederlanders actief04 aug20:3021:30FinaleFinale  
 Goud    CROSandra Perkovic
 Zilver    RUSDarya Pisjtsjalnikova
 Brons    CHNLi Yanfeng

10000 m

03 aug22:2523:25FinaleFinale  
 Goud    ETHTirunesh Dibaba
 Zilver    KENSally Kipyego
 Brons    KENVivian Cheruiyot

Polsstokhoogspringen

04 aug11:2012:20Kwalificatie  
06 aug20:0021:00FinaleFinale  
 Goud    USAJennifer Suhr
 Zilver    CUBYarisley Silva
 Brons    RUSJelena Isinbajeva

3000 m Steeplechase

04 aug12:3513:35Ronde 1  
06 aug22:0523:05FinaleFinale  
 Goud    RUSJoelija Zaripova
 Zilver    TUNHabiba Ghribi
 Brons    ETHSofia Assefa

Marathon

Nederlanders actief05 aug12:0013:00FinaleFinale  
 Goud    ETHTiki Gelana
 Zilver    KENPriscah Jeptoo
 Brons    RUSTatjana Petrova

400 m Horden

05 aug20:0021:00Ronde 1  
06 aug21:1522:15Halve Finale  
08 aug21:4522:45FinaleFinale  
 Goud    RUSNatalja Antjoech
 Zilver    USALashinda Demus
 Brons    CZEZuzana Hejnová

100 m Horden

06 aug11:0512:05Ronde 1  
07 aug20:1521:15Halve Finale  
07 aug22:0023:00FinaleFinale  
 Goud    AUSSally Pearson
 Zilver    USADawn Harper
 Brons    USAKellie Wells

Kogelstoten

06 aug11:4512:45Kwalificatie  
06 aug20:1521:15FinaleFinale  
 Goud    BLRNadezjda Ostaptsjoek
 Zilver    NZLValerie Adams
 Brons    RUSJevgenija Kolodko

1500 m

06 aug12:4513:45Ronde 1  
08 aug20:4521:45Halve Finale  
10 aug21:5522:55FinaleFinale  
 Goud    TURAsli Çakir
 Zilver    TURGamze Bulut
 Brons    BRNMaryam Yusuf Jamal

200 m

Nederlanders actief06 aug20:2021:20Ronde 1  
Nederlanders actief07 aug21:2522:25Halve Finale  
Nederlanders actief08 aug22:0023:00FinaleFinale  
 Goud    USAAllyson Felix
 Zilver    JAMShelly-Ann Fraser-Pryce
 Brons    USACarmelita Jeter

Speerwerpen

07 aug11:0012:00Kwalificatie  
09 aug22:0023:00FinaleFinale  
 Goud    CZEBarbora Spotakova
 Zilver    GERChristina Obergfoll
 Brons    GERLinda Stahl

5000 m

07 aug12:5513:55Ronde 1  
10 aug23:050:05FinaleFinale  
 Goud    ETHMeseret
 Zilver    KENVivian Cheruiyot
 Brons    ETHTirunesh Dibaba

Verspringen

07 aug20:0521:05Kwalificatie  
08 aug21:0522:05FinaleFinale  
 Goud    USABrittney Reese
 Zilver    RUSJelena Sokolova
 Brons    USAJanay DeLoach

Kogelslingeren

08 aug11:0012:00Kwalificatie  
10 aug20:3521:35FinaleFinale  
 Goud    RUSTatjana Lysenko
 Zilver    POLAnita Wlodarczyk
 Brons    GERBetty Heidler

800 m

08 aug12:3513:35Ronde 1  
09 aug20:3021:30Halve Finale  
11 aug21:0022:00FinaleFinale  
 Goud    RUSMarija Savinova
 Zilver    RSACaster Semenya
 Brons    RUSJekaterina Poistogova

Hoogspringen

09 aug10:3011:30Kwalificatie  
11 aug20:0021:00FinaleFinale  
 Goud    RUSAnna Tsjitsjerova
 Zilver    USABrigetta Barrett
 Brons    RUSSvetlana Sjkolina

4 x 100 m Estafette

Nederlanders actief09 aug21:2022:20Ronde 1  
Nederlanders actief10 aug21:4022:40FinaleFinale  
 Goud    USAVerenigde Staten
 Zilver    JAMJamaica
 Brons    UKROekraďne


Deel Atletiek

FacebookTwitterGoogle+
Deel Olympische spelen Londen 2012 Atletiek

Nederlanders bij het Atletiek

Belgen bij het Atletiek

Geen Belgen actief bij het Atletiek deze zomerspelen
(advertentie)
 
Sporten
Ceremonies
Ceremonies
Atletiek
Atletiek
Badminton
Badminton
Basketbal
Basketbal
Boksen
Boksen
Boogschieten
Boogschieten
Gewichtheffen
Gewichtheffen
Handbal
Handbal
Hockey
Hockey
Judo
Judo
Kanovaren
Kanovaren
Moderne Vijfkamp
Moderne Vijfkamp
Paardensport
Paardensport
Ritmische gymnastiek
Ritmische gymnastiek
Roeien
Roeien
Schermen
Schermen
Schieten
Schieten
Schoonspringen
Schoonspringen
Synchroonzwemmen
Synchroonzwemmen
Taekwondo
Taekwondo
Tafeltennis
Tafeltennis
Tennis
Tennis
Trampoline
Trampoline
Triathlon
Triathlon
Turnen
Turnen
Voetbal
Voetbal
Volleybal
Volleybal
Waterpolo
Waterpolo
Wielrennen
Wielrennen
Worstelen
Worstelen
Zeilen
Zeilen
Zwemmen
Zwemmen

Rate Atletiek
Rate Olympische spelen Londen 2012 Atletiek

Rating: 3.2/5 (260 stemmen)

Atletiek Locatie(s)
Olympisch Programma Londen 2012
Geef een reactie
Naam:
Waardering:
E-mail:
E-mail adres is voor enkel voor verificatie. Het adres wordt niet gepubliceerd
Reactie:
Geen urls, links, code, spam etc toegestaan